Reocentrum je zdravotnícke zariadenie zamerané na rehabilitačnú starostlivosť o detí a mládež.

V Reocentre sa staráme najmä o pohybový, ale aj zrakový stav detí. Cvičíme rehabilitačné techniky a rôzne programy vhodné pre bábätká už od narodenia.

Poskytujeme špecializovanú ambulantnú starostlivosť, individuálne cvičenia s fyzioterapeutom, kontrolné ale aj preventívne vyšetrenia. Tieto služby majú v Reocentre 40-ročnú tradíciu a sme jedno z mála zariadení, ktoré zachováva liečbu v rehabilitačnom alebo očnom sanatóriu!

 

Cesta pacienta v Reocentre

 

Našim pacientom poskytujeme

Rehabilitačný lekár

Prvým krokom pre pacientov Reocentra je návšteva našej špecializovanej ambulancie. Či už sa jedná o vstupné vyšetrenie nového pacienta, kontrolu alebo preventívnu prehliadku, odpoveďe na Vaše otázky nájdete práve tu. Pred návštevou ambulancie je potrebné objednať sa buď telefonicky 02/62315909 alebo mailom reocentrum@gmail.com. U nás na ambulancii nečakáte!

 

Detský fyzioterapeut

Po návšteve ambulancie Vám môže byť predpísaná liečba vo forme individuálnych cvičení s fyzioterapeutom. Súčasťou Reocentra sú iba fyzioterapeuti so špecilizáciou na detskú rehabilitáciu a patria medzi najlepších na Slovensku. Rozsah a počet cvičení závisí od stavu vyšetreného dieťaťa. Aby bol rehabilitačný cyklus kompletný, uzatvára ho kontrola na ambulancii.

 

Rehabilitačné a Očné Sanatórium

V dennom sanatóriu sú umiestnené detí, ktoré potrebujú intenzívnu liečbu. Výber detí do sanatória určuje lekár podľa diagnostických a vekových kritérii. Detičkám v oboch sanatóriach je poskytnutá komplexná starostlivosť. Okrem kvalitnej stravy a spánku, zabezpečujeme aj odbornú sesterskú starostlivosť. Deti so všetkými diagnózami ľahko zapadnú do kolektívu a tešia sa do škôlky!

 

Fyzikálna terapia

V detskej rehabilitácii výužívame prístroje najmä pri poúrazových a zápalových stavoch, na zlepšenie prekrvenia a výživy tkanív. Procedúry pôsobia proti bolesti a zmierňujú opuch, čím neinvazívnou metódou podporujú samohojivú schopnosť ľudského organizmu. Reocentrum disponuje širokou paletou najúčinnejších terapeutických prístrojov, akými sú: elektroliečba, laser, biolampa, termoliečba a iné.