Patrí k najskúsenejším lekárom v oblasti detskej rehabilitácie na Slovensku. Má dlhoročné skúsenosti z medicínskej praxe a odborných vedeckých seminárov. Pacienti si pochvaľujú najmä jej vysoko-odborný a zároveň nežný prístup k ich deťom. Patrí k najskúsenejším lekárom v oblasti detskej rehabilitácie na Slovensku. Má dlhoročné skúsenosti z medicínskej praxe a odborných vedeckých seminárov. Pacienti si pochvaľujú najmä jej vysoko-odborný a zároveň nežný prístup k ich deťom.

Po ukončení štúdia na LF UK v Bratislave a mieste sekundárneho lekára na Detskej klinike v Žiline, pracovala od roku 1978 ako detský lekár na oddelení v Trnavskej nemocnici.

Od roku 1992 bola jednou z pravidelných a aktívnych účastníčok seminárov a osobných stretnutí s profesorom Václavom Vojtom, ktorý bol a zostáva pre ňu veľkou inšpiráciou.

Desať rokov pôsobila ako primárka a riaditeľka detského rehabilitačného zariadenia v Bratislave. Spoločne s kolegami poskytovali rehabilitačnú starostlivosť deťom s najzávažnejšími diagnózami z celého Slovenska. Všetky nadobudnuté skúsenosti teraz využíva vo svojej klinike Reocentrum, ktorú založila v roku 2001.

Doktorka Jurinová sa každoročne účastní na nových školeniach a odborných kongresoch doma aj v zahraničí. Je zástankyňou neustáleho vzdelávania a rozširovania rehabilitačných poznatkov a noviniek v starostlivosti o detského pacienta.